Değerli Meslektaşlarımız,

 

Çocuk Ortopedisi Derneği tarafından planlanan eğitim programımızdaki dört ana kurstan biri olan Pediatrik Kalça Kursu bu yıl 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

Bu kursta amacımız, bebeklikten adolesan yaş dönemine kadar sık karşılaşılan kalça problemlerini tartışarak öğretmektir  

Bu kurstan, pediatrik ortopedi ile ilgilenen araştırma görevlisi ve uzman meslektaşlarımızın yanı sıra bu konuya ilgi duyan ve mesleki eğitiminin herhangi bir aşamasındaki tüm ortopedistlerin faydalanacağını düşünüyoruz. Kursumuz, en güncel bilgileri içeren sözlü sunumların yanında, kalça ultrasonu değerlendirme pratiği, günlük pratiğimizde sıklıkla uyguladığımız çeşitli konservatif ve cerrahi uygulamaların videoları, vaka tartışmaları ve pelvis modelleri üzerinde pelvik osteotomi görsellerini içerecektir. Yine kurs katılımcılarımız, konusunda deneyimli fakültemiz ile samimi ve yakın bir ortamda karşılaştıkları sorunları danışma fırsatını bulacaklardır.

Pediatrik yaş grubundaki kalça problemlerinin tanı ve tedavisinin detaylı olarak tartışılacağı kursumuza tüm meslektaşlarımızı davet eder, verimli bir kurs olmasını dilerim.

 

Çocuk Ortopedisi Derneği

Yönetim Kurulu

Kurs Başkanı

Hakan ŞENARAN

 

Kurs Tarihi: 17-18 Şubat 2024

Kurs Yeri: İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi

 

Kayıt İçin Tıklayınız

 

Program İçin Tıklayınız

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR, İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.


 

Dikkat Yorum Yazmak için tıklayınız


Yorumlar